شرکت سبدگردانی اندیشه صبا

 صندوق با درآمد ثابت اندیشه ورزان صبا تامین

صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت موظف به سرمایه‌گذاری حداقل ۷۵ % از دارایی‌های خود در اوراق بدهی و سپرده های بانکی می‌باشند، لذا این صندوق‌ها ریسک بسیار کمی دارند. بنابراین آنها را می توان به عنوان یکی از جایگزین های مطمئن سپرده بانکی به حساب آورد. از جمله مزایای سرمایه گذاری در صندوق اندیشه ورزان صبا تامین نسبت به سپرده گذاری در بانک عبارت است از :

  • نقدشوندگی سریع واحدهای صندوق و عدم اعمال نرخ شکست در برداشت ها

  • بدون نیاز به مراجعه حضوری و خرید و فروش به صورت آنلاین

  • شناسایی سود روزشمار

  • عدم وجود محدودیت در افزایش یا کاهش میزان سرمایه گذاری در صندوق

همچنین صندوق اندیشه ورزان صبا تامین از روز تاسیس نسبت به سپرده بانکی عملکرد بسیار بهتری را داشته است. مقایسه بازدهی صندوق در مقایسه با سپرده بانکی در نمودار زیر قابل مشاهده است.

 

ویژگی های صندوق اندیشه ورزان صبا تامین

 
1- اوصتا هرروز مثبته !

به دلیل مکانیزم صندوق اندیشه ورزان صبا تامین در سوددهی روز شمار ، سفارشات بازارگردان در تابلوی معاملات به گونه ای چیده می شود که دارندگان واحدها در هر زمان که تمایل داشتند، بدون نرخ شکست واحدهای خود را به بازارگردان بفروشند و سود روزشمار دریافت نمایند. به همین دلیل هیچگاه قیمت روز صندوق از قیمت دیروز صندوق کمتر نخواهد شد. در نتیجه روزانه ارزش واحدهای صندوق افزایش می یابد. همچنین به جهت اطمینان خاطر سرمایه گذاران از نقدشوندگی صندوق، روزانه چندین برابر حجم مورد تایید سازمان بورس در تابلوی معاملات صندوق سفارشات خرید و فروش توسط بازارگردان چیده می شود.

2- هر روزی که اوصتا رو خریدید، از فرداش تو سودید!

هزینه معاملات صندوق ها در بورس، در مقایسه با خرید و فروش سهام عدد بسیار ناچیزی است. هرچند بازارگردانی صندوق نیز به گونه ای طراحی شده است که کارمزد معاملات واحدهای صندوق از روز بعد کاملا پوشش داده می شود. زیرا قیمت واحدهای اوصتا هر روز افزایش می یابد، به این معنی که از فردای روزی که خریداری می شود، به دارنده آن سود روزشمار تعلق می گیرد. بنابراین از فردای روزی که واحدهای اوصتا را خریدید، تمامی هزینه های معامله پوشش داده شده و شما در موقعیت سود هستید!

3- هر روزی که اوصتا رو فروختید، از فرداش پول تو حسابتونه!

تسویه معاملات سهام در بورس، دو روز کاری طول می کشد. بدین معنی که وقتی شما سهمی را فروختید، دور روز کاری طول می کشد تا پول به حساب بانکی شما واریز گردد. اما در مورد واحدهای صندوق با درآمد ثابت این موضوع 1 روز کاری می باشد. هرچند این مساله وقتی مورد اهمیت است که شما قصد دارید پس از فروش واحدهای صندوق، پول از کارگزاری به حساب بانکی شما منتقل شود، در صورتی که قصد خرید سهام یا صندوق های دیگر را داشته باشید، پس از لحظه فروش شما قادر خواهید بود خرید خود را انجام دهید.

خرید واحدهای اندیشه ورزان صبا تامین با نماد «اوصتا»

صندوق اندیشه ورزان از نوع قابل معامله (ETF) می باشد. بنابراین واحدهای صندوق در طول روز همانند سهام در بازار معامله می‌شود و می توان در طول ساعات و روزهایی که بازار معاملات بورس باز است واحدهای آن را با نماد «اوصتا» خرید و فروش کرد.

چنانچه کد بورسی دارید، می توانید از طریق سامانه معاملات برخط خود، نماد «اوصتا» را جستجو نموده و واحدهای آن را خریداری نمایید. در صورتی که هنوز موفق به اخذ کد بورسی نشده اید، می توانید از طریق «سامانه ثبت ‌نام غیرحضوری شرکت کارگزاری صباتامین»  ثبت نام نموده و در کوتاه ترین زمان ممکن کد بورسی خود را اخذ نمایید.